общественные работы

Кабінет міністрів розроблив механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах.

Впровадження такого механізму обговорювалося на нараді керівниці відомства Юлії Свириденко з головами обласних та Київської міської військових адміністрації, – повідомляє Міністерство економіки.

“Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії – одна захищає країну на фронті, інша працює”, – зазначила Юлія Свириденко.

Новини за темою: В Україні рівень безробіття до кінця року становитиме 30%

Так, безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Зокрема, це може бути облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів, заготівля дров для військових та населення, розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій, укріплення дамб, розчищення автомобільних доріг від завалів.

Також ідеться про розвантаження гуманітарної допомоги, облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках чи школах під укриття, ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери, надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю та людям літнього віку.

До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я.

Організатором робіт буде військове командування спільно з ОВА самостійно або з залученням органів виконавчої влади.

При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до Кодексу законів про працю.

Зазначимо, за даними Мінекономіки, на сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях.