здание Запорожской АЭС

Електроенергія із Запорізької АЕС не може надходити до української енергетичної системи через розрив на останній четвертій лінії, що пов’язано з постійними провокаціями та обстрілами, які проводять російські окупаційні війська.

Як передає УНІАН, окупаційна «влада» регіону заявила, що постачання електроенергії на підконтрольні українські території «фізично неможливе» і вже в традиційній манері намагається звинуватити в цьому українські війська.

“Вчора, наскільки мені відомо, було перебито четверту лінію, відповідно, фізично неможливо передавати електроенергію на правий берег Дніпра”, – цитує УНІАН самопроголошеного “голову” адміністрації Запорізької області Володимира Рогова.

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршується щодня. Російські військові розмістили біля атомної електростанції військову техніку. Причому йдеться про військові вантажівки, розміщені всередині однієї із зал Запорізької АЕС. За даними американського видання The Wall Street Journal, всього на території станції знаходиться понад 500 російських військових та військова техніка. Розпочато роботи з будівництва військових фортифікаційних споруд навколо станції.

Читайте також: Російські війська готують провокацію на Запорізькій АЕС

Вчора, 25 серпня, через дії окупаційних військ вперше в історії сталося повне відключення Запорізької атомної електростанції від енергомережі. Пізніше Запорізька АЕС відновила з’єднання з українською повітряною лінією ПЛ-750 кВ “Дніпровська”. Усі 6 блоків залишилися відключеними від мережі після відновлення лінії електропередач.

Політика