У неділю, 11 вересня, о 03:41 6-й енергоблок ЗАЕС відключили від енергомережі. Йде підготовка до його охолодження та переведення в холодний стан. Про це повідомляє Енергоатом.

Зазначається, що останні три доби 6-й енергоблок працював у режимі острова, забезпечуючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності, оскільки через російські обстріли було пошкоджено всі лінії зв’язку Запорізької АЕС з енергосистемою України.

“10 вересня ввечері після відновлення працездатності однієї з цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України. Отже, було прийнято рішення про відключення енергоблоку №6 та переведення його в найбільш безпечний стан – холодну зупинку. У разі повторного пошкодження ліній зв’язку з енергосистемою, ризик чого залишається більшим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом та обсягами дизельного палива”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 7 серпня МАГАТЕ опублікувало звіт про візит до ЗАЕС. У ньому підтверджується, що Росія розмістила “військовий персонал, транспортні засоби та обладнання у різних місцях Запорізької АЕС, у тому числі кілька військових вантажівок на першому поверсі турбінних залів в енергоблоках 1 та 2”.

ЗМІ повідомили, що проект резолюції МАГАТЕ щодо наслідків поїздки місії на Запорізьку АЕС закликає Росію припинити всі дії на ядерних об’єктах України.

За матеріалами: Корреспондент.net.

Політика