Болградський ліцей №2 Болградської міськради та Національний коледж ім. Міхая Емінеску (м. Ясси, Румунія), уклали договір про співпрацю «Освітнє партнерство – Разом в Європі!», повідомляє кореспондент «Топора».

Проект буде діяти протягом 2022-2023 навчального року. Планується, що участь в ньому візьмуть близько 200 румунських та українських школярів віком 14-17 років під керівництвом чотирьох викладачів.

Мета проекту – ознайомити українських ліцеїстів з демократичними ідеями, які є основою Європейського Союзу, з інститутами, символікою та історією ЄС, з системами освіти, здоров’я, перевагами ринку праці ЄС, діячами науки та культури.

У тексті підписаної угоди йдеться: «Війна в Україні поставила нас віч-на-віч із жорстокою і водночас незаслуженою реальністю для дружнього українського народу, чия свобода, бажання інтегруватися в Європу та бажання бути сильною та шанованою нацією знаходяться під загрозою… Проєвропейська воля українського народу, сила та рішучість, з якою він бореться за незалежність і суверенітет, дають нам приклад героїзму, мужності та гідності, а весь вільний світ стоїть поруч з Україною…

Ми, викладачі та студенти з Румунії, яка є членом Європейського Союзу з 2007 року, відчуваємо обов’язок зробити свій внесок у знання та розуміння українськими студентами європейських принципів, цінностей та ідей, в основі яких лежить повага до національної незалежності, толерантність, мультикультуралізм, індивідуальна свобода, гідність і солідарність….»

Зазначимо, що у зв’язку з військовими діями в Україні, заходи відбуватимуться в режимі онлайн. Якщо буде така можливість, група з 10-15 українських ліцеїстів, у супроводі вчителів, візьме фізичну участь у заходах, які проводитимуться у Румунії.

Політика