Измаильский порт

ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» у січні-жовтні 2022 року збільшило вантажопереробку в 1,5 рази – до 4,843 млн. тонн, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. За рахунок збільшення вантажопереробки чистий прибуток склав 381 млн. грн.

«У зв’язку з військовою агресією відбулося блокування українських портів на Чорному морі і єдиним морським коридором з країнами Європи залишилися морські порти, розташовані на річці Дунай, тому певна частина вантажів, які раніше перевантажувалися в портах Одеси, почали перевантажуватися в Ізмаїльському морському торговому порту, за рахунок чого відбулася заміна втраченого та залучення нових вантажопотоків», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у держстивідора відбулися зміни у структурі вантажопереробки, через напад росії на Україну підприємство втратило транзитний вантажопотік, проте зросло навантаження імпортного та експортного спрямування – до 700,8 тис. тонн та 4,084 млн тонн відповідно.

Зокрема, перевалка зернових склала 1,027 млн. тонн, харчових та продуктів переробки зерна – 643,7 тис. тонн, олії – 140 тис. тонн. Держстивідор також обробив 168 тис. тонн нафтопродуктів та 64 контейнери. За рахунок збільшення вантажопереробки чистий прибуток склав 380,9 млн грн, і порівняно з 2021 роком зріс у 18 разів.

Читайте також: В Україні на 20% скоротилася кількість хлібозаводів

В рамках виконання мобілізаційних завдань працівники підприємства забезпечують заходи щодо надання послуг із транспортних перевезень (вантажних та пасажирських) для задоволення потреб Збройних Сил України, надання послуг із транспортних перевезень для забезпечення функціонування національної економіки, а також надання послуг із транспортних перевезень річковим та морським транспортом для забезпечення системи життєдіяльності держави.

Політика