Один из силовых кораблей Karpowership

Турецька енергетична компанія Karpowership обговорює з українською стороною можливість встановлення біля берегів Одеси трьох плавучих електростанцій, які можуть забезпечити електроенергією до мільйона будинків.

Про це повідомило японське видання Nikkei Asia,  з посиланням на члена правління Karpowership з комерційних операцій Зейнеп Харезі.

«Ми обговорюємо з Одеською областю та українською електроенергетичною компанією «Укренерго» розміщення поряд з Одесою трьох електростанцій загальною потужністю 300 мегават», – повідомила в інтерв’ю в штаб-квартирі компанії Зейнеп Харезі.

Високопоставлена ​​співробітниця компанії сказала, що якщо будуть досягнуті угоди з технічних та комерційних аспектів, а також опрацьовано питання безпеки, вони можуть розгорнути свої кораблі-електростанції за три тижні.

Також прозвучала думка про те, що угода може потребувати підтримки ООН за аналогією з договором про експорт українського зерна.

Додамо, що силові кораблі здебільшого призначені для країн із нерозвиненою інфраструктурою, а також для використання у надзвичайних ситуаціях після стихійних лих чи аварій. Вони виробляють електроенергію, використовуючи мазут чи природний газ.

Читати також: Україна протестувала можливість імпорту електроенергії з Румунії

 

Політика