Отключения света

Станом на 11:00 31 січня споживання електроенергії і надалі зростає через зниження температури, в енергосистемі все ще зберігається значний дефіцит генеруючих потужностей.

про це повідомляє НЕК «Укренерго».

«Споживання електроенергії продовжує зростати через похолодання. В енергосистемі зберігається значний дефіцит. Станом на ранок 31 січня перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення диспетчерським центром НЕК “Укренерго” не застосовувалися. Але, враховуючи тенденцію до зростання споживання, є небезпека перевищення лімітів у регіонах та застосування обмежень»,– йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. Крім того, протягом доби декілька блоків теплових електростанцій виведено в ремонт з технологічних причин.

Лютий буде сніжним: прогноз синоптика

«У результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. Триває відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час масованої атаки 26 січня», – додали в компанії.

Разом із тим, як зазначили у Міненергетики, на ранок 31 січня кількість знеструмлених споживачів склала 5,3 млн або 30% від усіх споживачів, дефіцит електричної потужності в Україні становить близько 25%.