снег

Лютий в Україні очікується трохи теплішим за норму, а снігу стане помітно більше. Прогноз погоди на останній місяць зими підготував синоптик, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

На території України у лютому погодні умови характеризуватимуться періодичною зміною синоптичних процесів від антициклональної діяльності до переважання поля зниженого тиску та проходження атмосферних фронтів. Середньомісячна температура повітря очікується в межах -3…+2 °С, що на 1 – 3 °С вище за кліматичну норму. Традиційно найвищі температурні показники прогнозуються у південній частині, Криму та на Закарпатті. Передумов для потужних ультраполярних процесів та різких похолодань поки що немає.

Сумарна кількість опадів в Україні очікується в межах 28 – 43 мм, у Карпатах, Закарпатті та в горах Криму 62 – 84 мм, що в межах кліматичної норми (80 – 120%). Найбільш посушливим регіоном можна вважати південь Одеської області, де кількість опадів може становити не більше 50% від середніх багаторічних показників.

Цього року однією зі складових підготовки до посівної стане розмінування

Ситуація зі сніговим покривом має помітно покращати. За рахунок проходження атмосферних фронтів із заходу в першу декаду місяця, в більшості областей (окрім півдня) очікується формування снігового покриву, заввишки в середньому 1 – 10 см, у західній половині країни 15 – 30 см. У високогірній частині Карпат кількість снігу також значно побільшає, – зазначив синоптик.