ЮНЕСКО-Одеса

На сайті ЮНЕСКО з’явилася карта Одеси, на якій позначені розширені межі об’єкта всесвітньої спадщини «Історичний центр Одеси».

«Нові межі обʼєкта включатимуть майже всю центральну частину міста площею близько 600 га в межах вул. Старопортофранківської. Одеський порт перебуватиме в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини.

Наразі очікується підтвердження від керівних органів ЮНЕСКО про затвердження нових меж. Відповідний лист має надійти до Міністерства закордонних справ України»,повідомили у мерії Одеси.

Водночас на сайті під картою міститься текст про те, що «Номінаційні файли, створені державами-учасницями, публікуються Центром всесвітньої спадщини на його веб-сайті з метою забезпечення прозорості, доступу до інформації та сприяння підготовці порівняльного аналізу іншими державами-учасницями, що подають номінації.

Публікація номінаційного файлу не означає висловлення будь-якої думки Комітету всесвітньої спадщини чи Секретаріату ЮНЕСКО щодо історії, чи правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району, чи їхніх кордонів».

Нагадаємо, що «історичний центр Одеси був включений до списку всесвітньої спадщини у зв’язку з визначною універсальною цінністю об’єкта та обов’язком всього людства захищати його» у січні минулого року.

У зв’язку з загрозами, що нависли над містом з початку війни, Комітет всесвітньої спадщини вдався до надзвичайної процедури, передбаченої документами.

 

Економіка