вино

В рамках проекту «Просування українського виноробного сектору на ринок ЄС», українські виробники вина, серед яких відомі виноробні півдня Одещини, відвідали торговельну місію в Німеччина.

Про це пише інформаційна агенція «Юг.Today».

Проєкт GIZ реалізується в рамках програми EU4Business, яка співфінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та ЄС. Метою проєкту є посилення економічної стійкості України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП) та сприяння інноваціям та експорту.

У нинішній торгівельній місії взяли участь вісім українських виноградарів. Раніше вони були відібрані в багатоетапному процесі, під час якого визначалося, чи зможуть вони продавати свої вина в ЄС, і зокрема в Німеччині. Серед критеріїв відбору були обсяги виробництва та наявність необхідних сертифікатів і експортних ліцензій.

В Одесі пройшов фестиваль, присвячений сорту винограду

Зокрема, у Дюссельдорфі та Гамбурзі делегація зустрілася з відомими німецькими оптовиками та роздрібними продавцями, важливими імпортерами вина та представниками галузевих і торгових асоціацій. Завершували програму дегустації за участю сомельє та гастроекспертів, які оцінювали придатність вин для німецького ринку.

Видання зазначає, що українські виноградарі зараз експортують свої бутильовані вина до Великої Британії, країн Балтії, Румунію, Болгарію та Скандинавію, а також до Японії.