генеральный директор ЖДМ Олег Тофилат

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну завадило планам організувати пасажирське залізничне сполучення між румунським містом Ясси та Одесою. В Молдові планували, що Кишинів стане транзитним пунктом.

Як розповів генеральний директор «Залізниця Молдови» (ЖДМ) Олег Тофілат в інтерв’ю молдавському телеканалу TV8, в 2021 році молдавська сторона обговорювала з Україною та Румунією варіанти запуску пасажирського сполучення між Ясою та Одесою через Кишинів. Але російське вторгнення в Україну завадило реалізувати плани.

Передбачалося, що щодня між Яси та Кишинівом, а також Кишиневом та Одесою буде здійснено по чотири рейси.

«Усі ці міста мають міжнародні аеропорти, планувалося з’єднати залізничні перевезення із доставкою пасажирів у потрібний аеропорт. На жаль, війна завадила цим планам. Але, на мою думку, війна скоро закінчиться, і ми повернемося до обговорення”, – сказав Тофілат.

Чиновник вважає, що Україна в короткостроковій перспективі відновить зруйновані мости в Кучурганах та через Білгород-Дністровський лиман, що необхідно для відновлення залізничного сполучення між Кишиневом та Одесою.

«Поки що було відновлено маршрут Київ-Кишинів. Це була ініціатива наших українських партнерів із “Укрзалізниці”. Для України це дуже важливо, зокрема для забезпечення доступу пасажирів до аеропортів Кишинева та Ясс. Спеціально для цього поїзд здійснюватиме зупинку в Унгенах, де є і гостьовий будинок, і в Яси дістатися легко”, – зазначив голова ЖДМ.

Источник: Point.MD

Політика