На сайті Ізмаїльської міськради стартувало голосування за нові назви для об’єктів топоніміки, які підлягають дерусифікації. Жителі можуть приєднатися, вибрати один варіант із запропонованих або запропонувати свій.

Зазначимо, робота із заміни назв об’єктів топоніміки Ізмаїла, пов’язаних із державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами, розпочалася з ухвалення Ізмаїльською міською радою рішення про перейменування проспекту Суворова на проспект Незалежності.

«Сьогодні ми думаємо про майбутнє нашої держави і нашого міста, про те, щоб повернулися історичні назви вулиць Ізмаїла, думаємо про значущі для України та Ізмаїла історичні постаті та події. – зазначив мер Андрій Абрамченко. – Ми маємо говорити не про відмову від певного історичного проміжку, а його «перевідкриття» поза тими міфами, які існували багато років».

Останніми місяцями в Ізмаїлі тривало напрацювання матеріалів для проведення комплексу заходів з перейменування вулиць міста. Робоча група провела низку засідань, на яких обговорювали критерії заміни назв, розглянули пропозиції жителів міста. Виконавчим комітетом було отримано звернення громадських організацій, підприємств, установ, навчальних закладів, національно-культурних товариств і навіть небайдужих громадян із пропозиціями щодо перейменування понад 120 вулиць і провулків міста.

Після цього було сформовано перший блок для перейменування – назви, пов’язані з особистостями російсько-радянської культури та військової історії. Фахівцями було розроблено систему голосування, яка дає змогу провести обговорення в електронному форматі з урахуванням вимог воєнного стану.

Новини Ізмаїлу: У боях за Херсонську область загинув ще один ізмаїльчанин

На офіційному сайті Ізмаїльської міської ради закріплено посилання для переходу в систему для голосування. На базі гугл-форми створено опитувальник із можливістю обрати один варіант із наявних або запропонувати свій. Голосування вважається завершеним після натискання кнопки «відправити». Для запобігання спотворення результатів можна проголосувати лише один раз з одного акаунта Google. Підрахунок голосів проводиться автоматично.
Уже за два тижні буде підбито підсумки, які офіційно опублікують і нададуть Ізмаїльській міськраді для ухвалення відповідних рішень.