флаг Болгарии

Більшість парламентських партій Болгарії погодились, що голови дипломатичних представництв Росії та Білорусії не повинні бути присутніми на установчому з’їзді Народних зборів нового скликання. Лише дві політичні сили виступили проти такого рішення.

Питання із запрошенням російського посла Елеонори Митрофанової та тимчасового повіреного у справах Білорусі в Болгарії Микити Лешукова вирішено. Більшість парламентських партій виступили проти їхньої присутності на першому засіданні парламенту.

Як заявив депутат від партії «Продовжуємо зміни» Андрій Гюров, «запрошення пані Митрофанової надмірно політизувало ситуацію. Тому ми підтримали пропозицію [відмовитись від запрошення, – ред]».

З ініціативою відмовитися від присутності посла Росії в Софії Елеонори Митрофановій на установчому засіданні парламенту, що передбачено протоколом, виступили представники «Демократичної Болгарії», яка увійшла до нового складу Народних зборів. Така пропозиція викликала суперечку між різними політичними силами, але зрештою на бік ДБ також стали «Продовжуємо зміни», ГЕРБ та ДПС.

«Немає місця пані Митрофановій на установчому засіданні парламенту», – заявив болгарським ЗМІ представник ДПС Хамід Хамід.

За запрошення російського посла виступили Болгарська соціалістична партія та проросійська радикальна партія «Відродження».

болгарские партии против приглашения российского посла

В результаті політичні сили Болгарії також вирішили відмовитись від запрошення та голови білоруської дипломатичної місії.

Нагадаємо, у червні внаслідок шпигунського скандалу Болгарія вислала 70 російських дипломатів. У відповідь Митрофанова лякала владу Болгарії в розриві дипломатичних відносин, якщо ті не змінять рішення. Але в Софії не пішли на російський шантаж і залишили рішення чинним.

Світ