памятник российскому генералу Тучкову

В Ізмаїлі 11 червня демонтували пам’ятник російському генералу і градоначальнику міста Сергію Тучкову. Монумент перенесли на територію комунального підприємства «Ізмаїльське управління водопровідно-каналізаційного господарства». Там же досі перебуває пам’ятник Леніну і Суворову.

Рішення про демонтаж депутати ухвалили на сесії ще 10 квітня поточного року. Згідно з пояснювальною запискою до проєкту рішення, пам’ятник російському генералу і першому градоначальнику міста Сергію Тучкову підпадає під вимоги Закону України «Про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії».

Поки що монументу забезпечать належне зберігання на території Ізмаїльського управління водного господарства, а після війни розглядатимуть варіант експонувати в одному з музеїв, зазначили в міськраді.

«Ми не збираємося руйнувати пам’ятник. Ми спокійно приберемо його з громадського простору так, як це було свого часу з пам’ятником Олександру Суворову», – зазначив заступник мера Сергій Лузанов.

Зазначимо, Тучков став не першим пам’ятником в Ізмаїлі, який демонтували в рамках декомунізації. Минулого року прибрали пам’ятник російському полководцю Суворову.

 

Залишити відповідь