выезд студентов за границу

Молоді люди з України, які є студентами, тепер матимуть змогу виїжджати за кордон нарівні з дівчатами за програмою академічної мобільності.

Про це розповів розповів міністр освіти України Оксен Лісовий у Facebook.

Через введений у лютому 2022 року військовий стан виїжджати за кордон на стажування могли останні два роки тільки дівчата. Студенти-чоловіки неодноразово зверталися із цим питанням до президента Володимира Зеленського, зазначає міністр освіти.

Вчора, 2 квітня, уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям-студентам брати участь у програмах академічної мобільної, але терміном лише на один семестр. Є й інші обмеження – вік студентів має бути від 18 до 22 років, вони мають навчатись на бакалавріаті на денній формі або на магістратурі медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування.

Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку

Щоб перетнути кордон, знадобиться е-квиток студента, направлення від навчального закладу, засвідчена копія договору з іноземним університетом про прийняття до програми академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Також студенти повинні мати високі бали та виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми. Жодних спеціальних дозволів для виїзду Міносвіти не видаватиме.