погибший защитник Мариуполя Станислав Топал

У ренійському Обласному центрі національних культур (ОЦНК) відбулася презентація книги, присвяченої загиблому військовослужбовцю ЗСУ, захиснику Маріуполя, кавалеру ордена За мужність ІІІ ступеня Станіславу Топала.

Авторка книги – місцева поетеса, вчителька Тамара Ткачук, повідомляє «Бессарабія INFORM».

У презентації нового твору Тамари Василівни взяли участь співробітники ОЦНК, члени ренійського літературного клубу «Джерела» на чолі з Лілією Олійник, самодіяльні автори і поет, громадський діяч, голова Спілки слов’янських письменників України Володимир Барна, який редактує твори Тамари Ткачук.

«У творчості Тамари Ткачук ми можемо знайти буквально все – і кохання, і патріотизм, і мотиви дитинства, і філософію, і єднання з природою, і шкільне життя… Рідкісний дар, доступний далеко не кожному авторові. Тамара Василівна не просто пише вірші. Це поетеса-педагогіня. Вона має здатність бути на одній хвилі зі світом. Світ відчуває людину і відгукується, коли людина ділиться з ним найпотаємнішим і найпрекраснішим. Я щасливий, що ці книги нарешті благословилися. Від них виходять світло та тепло», – поділився своїми враженнями Володимир Барна.

Дев’ятнадцятирічний житель Рені, який вступив до лав ЗСУ напередодні російської агресії, загинув на початку квітня 2022 року під час оборони Маріуполя. Про подвиг героя розповіла мешканка Маріуполя, яка стала випадковим свідком останнього бою юного воїна. Побратимам Станіслава загрожувало оточення, і він, виконуючи наказ командира, відчайдушно кинувся через вулицю. У цей момент героя вразила куля снайпера…, йдеться у повідомленні.

Мешканці міста попрощалися з героєм 21 липня 2022 року. Снаніслава Топала поховали з військовими почестями. А у листопаді 2022 року на будівлі школи №1, де навчався мужній захисник Батьківщини (тепер це філія Ренійської опорної школи), було встановлено меморіальну дошку. Крім того, у Рені ім’ям Станіслава Топала названо вулицю.