Дети депортація

Офіс Генпрокурора розслідує ймовірну роль Білорусі у примусовому переміщенні дітей із тимчасово окупованих територій.

Про це пише Reuters із посиланням на коментар Офісу генерального прокурора України.

Відомство відкрило кримінальне провадження за фактом примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей із окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей. У тому числі – до Білорусі.

“Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих “оздоровчих таборів” на території Білорусі зараз розслідуються у зазначеному кримінальному провадженні”, – повідомили в Офісі генпрокурора.

Так, за словами Юлії Іоффе, доцента Університетського коледжу Лондона та фахівця із законодавства про права дитини, дії Білорусі можуть бути кваліфіковані як злочин проти людяності – “депортація або примусове переміщення населення”. Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду, якщо достатньо доказів широкого чи систематичного примусового переміщення.

За словами Йоффе, Білорусь не можна вважати нейтральною країною, куди можна було законно евакуювати дітей, адже немає жодних ознак того, що Україна дала згоду на це.

Незаконне вивезення дітей з України: в Одесі відкрили консультаційний центр омбудсмана