Павел Вугельман

Сьогодні, 19 вересня, в Одесі пройшла онлайн-конференція з питання долі пам’ятника Засновникам Одеси, також відомого як пам’ятник Катерині II. В дискусії прийняли участь декылька сотень громадян міста.

Як розповів начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Федір Стоянов, загалом свою думку висловили 200 осіб, хоча зареєструвалися близько 1100 осіб. Міська влада також отримала значну кількість письмових коментарів.

Під час дискусії учасники запропонували низку пропозицій, які влада має намір опублікувати на платформі «Соціально активний громадянин». Мешканці Одеси також можуть висловитись про долю пам’ятника, залишивши свої пропозиції.

«Ні мер міста, ні Виконком Одеської міської ради не можуть одноосібно вирішувати долю пам’ятників в Одесі. Саме тому ми сьогодні проводимо інтернет-конференцію. За результатами конференції ми спробуємо обрати найцікавіші та найефективніші рішення з цього приводу щодо майбутньої долі пам’ятника», – зазначив віце-мер Одеси Павло Вугельман.

Читайте також: Пристрасті за Катериною: що було до пам’ятника Засновникам Одеси і що залишиться

Напередодні обговорень свою позицію щодо зносу чи перенесення пам’ятника Катерині II висловив міський голова Геннадій Труханов, який одним із варіантів розвитку ситуації бачить створення паркового комплексу «Імперського та Радянського минулого».