памятник Екатерине II в Одессе

Мер Одеси Геннадій Труханов висловився щодо можливого знесення або переміщення пам’ятника Засновникам Одеси, також відомого як пам’ятник Катерині II. Він опублікував коментар на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook напередодні старту громадських слухань. Він пропонує створити єдиний парковий комплекс «Імперського та Радянського минулого», куди, на його думку, має бути переміщена частина архітектурних пам’яток Одеси.

Труханов заявив, що він проти виборчого підходу до історії. «Переписування та забуття свого минулого згодом призводять до фатальних помилок у майбутньому. Найкращий приклад – сучасна росія. Де старанне переписування сторінок своєї історії призвело до того, що народ, який «переміг фашизм», у ХХІ столітті став його офіційним правонаступником», – наголосив він.

Він запропонував створити в Одесі єдиний парковий комплекс Імперського та Радянського, куди перенести частину архітектурних пам’яток міста.

«При цьому наш обов’язок – допомогти майбутнім поколінням українців сформувати ставлення до сторінок минулого нашої країни. Показати, наскільки важким і багаторічним був шлях до здобуття свободи та незалежності України. Апофеозом якого стала перемога українського народу у кровопролитній війні за незалежність проти росії», – заявив він.

Читайте також: Пристрасті за Катериною: що було до пам’ятника Засновникам Одеси і що залишиться

Міський голова Одеси закликав усіх одеситів, прихильників та противників збереження пам’ятника Засновникам Одеси на Катериненській площі, скористатися демократичною процедурою для визначення її майбутнього.

«Одеса – прифронтове місто, яке об’єдналося у своїй рішучості дати відсіч окупантам. Наша країна протистоїть не лише армії ворога. Українська війна за свободу та незалежність – це й цивілізаційне протистояння. Свобода проти рабства. Прогрес проти середньовіччя. Воля проти покірності. Відвага проти боягузтва. Правда проти брехні. Демократія проти диктатури та вандалізму.», – підбив підсумок він.