Национальный мультипредметный тест-2022

У Міністерстві освіти і науки України   розглянули два варіанти вступної кампанії 2023 року і планують провести її  за результатами оновленого варіанта національного мультипредметного тесту.

За словами міністр освіти і науки України Сергія Шкарлет, з міркувань безпеки та через складності логістики проведення ЗНО у традиційному форматі не є можливим.

Наразі міністерство розглядає як альтернативу ЗНО проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ).

За планом, НМТ складатиметься з обов’язкового та додаткового блоків.

Обов’язковий блок включатиме чотири предмети: українська мова, математика, історія України та іноземна мова.

Учасники НМТ упродовж 90 хвилин будуть виконувати завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

Щодо додаткового блока, то в нього увійдуть фізика, хімія чи біологія. Тестування з додаткових предметів буде тривати 75 хвилин й проходитиме в інший день. За його результатами можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Реєстрацію для участі в НМТ заплановано провести у квітні, а саме тестування – у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Додамо, що для зміни формату проведення вступних випробувань потрібно ухвалити відповідний Закон, який поки що знаходиться у процесі підготовки.

Нагадаємо, що у цьому році випускники вперше складали національний мультипредметний тест, який складався з завдань з української мови, математики та історії України.

 

Політика