паспорта гражданина Молждовы

Ризики залучення жителів східних регіонів Республіки Молдова до війни Росії проти України досить великі. Правоохоронцям країни доручили вивчити питання посилення покарання та позбавлення громадянства осіб, які виявили бажання воювати на боці агресора.

Таке рішення ухвалено на засіданні Вищої ради безпеки Молдови, яке відбулося минулими вихідними.

Як розповіла прес-служба президента Молдови, молдавського громадянства мають намір позбавляти осіб, які мають і молдавський, і російський паспорти. Для громадян з одним молдавським громадянством планують посилити покарання.

«Існує ризик мобілізації молдавських громадян, які мешкають у східних районах країни. Для запобігання подібним діям ми розглядаємо можливість позбавлення громадянства Республіки Молдова осіб із молдавським та російським громадянством, які воюватимуть на боці агресора. Крім цього, вивчається можливість посилення покарань для осіб, які переходять на бік агресора і мають лише молдавське громадянство — без громадянства РФ», – йдеться у повідомленні для ЗМІ за підсумками засідання ВРБ.

Читайте також: Румунія з Молдовою просять Україну відмовитись від визнання молдавської мови

Крім того, Міністерству закордонних справ та європейської інтеграції доручено ініціювати двосторонні консультації з Російською Федерацією з метою виключення випадків призову молдавських громадян, які проживають у Російській Федерації, в рамках мобілізаційних заходів, що проводяться.

Міністерство та інші відповідальні структури вживуть необхідних заходів для підтримки молдавським громадянам, які бажають повернутися на батьківщину з території Російської Федерації. Посольство вже веде активну роботу з вирішення всіх завдань, кількість яких збільшилася.

Політика