министры иностранных дел Украины, Румынии, Молдовы в Одессе

Румунія закликає Україну ухвалити рішення про невизнання молдавської мови з урахуванням її ідентичності з румунською. Офіційний Кишинів також підтримує пропозицію. Про це йшлося під час неоголошеного візиту міністрів закордонних справ Румунії та Молдови Богдана Ауреску та Ніку Попеску до Одеси, де вони зустрічалися із головою дипломатичного відомства України Дмитром Кулебою.

Виступаючи за підсумками зустрічі, Богдан Ауреску заявив, що під час переговорів зі своїм українським колегою звернув його увагу на неодноразові заяви про ідентичність румунської та молдавської мов.

«Грунтуючись на попередніх заявах про ідентичність румунської та так званої молдавської мов, звернувся до українського колеги з проханням зробити наступні кроки у напрямку невизнання існування молдавської мови», – заявив Богдан Ауреску.

Коментуючи заяви румунського міністра, голова МЗС Молдови Ніку Попеску наголосив, що «розмовною мовою в Республіці Молдова є румунська мова».

Читайте також: Конституційний суд дозволив проголосити державною мовою Молдови румунську

Раніше представники румунської діаспори України також просили міністерство освіти України відмовитися від поділу програм навчання у школах національних меншин України на румунську та молдовську через ідентичність мов. Відповідне депутатське звернення до Міносвіти України направляв народний депутат Григорій Тіміш, який представляє інтереси представників румунської національності України.