Розсипане зерно

Міністерство аграрної політики та продовольства України опублікувало Заяву про засудження навмисного знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні.

«Ми розуміємо, коли польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб. Але цей випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичної, ані з моральної точки зору»,заявили у Мінагрополітики.

У документі йдеться про те, що «вже два роки повномасштабного вторгнення українські аграрії працюють під постійними ворожими обстрілами, зазнають величезних збитків. Вони здобувають це зерно надзвичайно важко і часом ціною свого життя».

Міністерство також запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії.

Водночас, у відомстві висловили щиру вдячність полякам, які допомагали і продовжують допомагати українському народу в цей важкий для нас час. А також зазначили, що абсолютно впевнені, що такі випадки не зможуть вплинути на нашу спільну боротьбу і на велику підтримку польського народу, яку ми відчуваємо протягом 2 років у війні проти російського загарбника.

Нагадаємо, що вчора, 11 лютого, на українсько-польському кордоні біля пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» польські фермери – учасники протесту, зупинили три вантажівки, за кермом яких були громадяни України, які в’їхали до Польщі після митних процедур, відкрили їх напівпричепи та висипали частину зерна на дорогу.

Польська поліція відкрила справу щодо фермерів. Українська сторона уважно спостерігає за ходом розслідування даного інциденту та очікує на швидке встановлення та покарання винних.

Додамо, що цей ганебний випадок викликав хвилю обурення в українських соцмережах. Люди рішуче засуджують такі дії, згадують як важко вирощують зерно українці, яке ставлення до хліба у нашій країні, яка пережила Голодомор. Водночас українці розуміють, що вина за ці злочинні дії лежить на конкретних людях, за якими явно простежується російський слід.

Польські фермери протестують ще на двох пунктах пропуску та знову заблокували «Шегині»

 

 

Економіка

Світ