стакан воды

В Кілії з 1 вересня т.г. зросли ціни на водопостачання та водовідведення, що викликало обурення у користувачів.

Голова громади Вячеслав Чернявський на своїй сторінці Facebook пояснив причину прийняття такого рішення і зазначив, що це вимушений крок для покриття собівартості послуги, – передає “Бессарабія INFORM”

Зазначимо, що рішення про необхідність підняття ціни на воду з 24,38 гривень до 29,38 гривень було прийнято на засіданні виконкому після вивчення пояснень від керівництва коммунального підприємства “Світло”. Ще в грудні 2021 року фахівці КП звернулися до міської ради з розрахунками, які вказували, що з момента останнього здорожчання (квітень 2021 року) значно виросла ціна на електроенергію для юридичних осіб: була 2,7 гривень за кіловат, а зараз – більше п’яти. Оскільки саме електроенергія є найголовнішим чинником, який впливає на ціноутворення, комунальне підприємство не мало можливим працювати за такою ж вартістю послуг, як раніше. До того ж напочатку року збільшилися мінімальна заробітна плата і ціни на паливно-мастильні матеріали. Мер також зазначив, що зміни цін, які відбулися з 24 лютого після початку військових дій в Україні, при прийнятті нової вартості водопостачання і водовідведення в Кілії враховані не були. Тобто Кілійська міська рада врахувала рекомендації влади на період військового часу.

Для уникнення значного підняття ціни на водопостачання і водовідведення на підприємстві була проведена максимальна оптимізація кадрів.

“Вже скоротили все, що могли. Більше немає чого скорочувати“, – зазначив міський голова.

Також він запропонував мешканцям громади об’єктивно порівняти вартість води в Кілії з аналогічними містами сусідніх громад, враховуючи спосіб забору води. Мер пояснив, що десь це роблять за допомогою скважин, а в Кілії – безпосередньо з Дунаю.

“Ціни в таких містах, де немає скважин, навіть вищі, ніж у нас”, – наголосив Чернявський.

Голова додав, що не задоволений результатом роботи комунального підприємства, але його можна пояснити зношеністю системи і мінімальною кількістю робочих.

Також міський голова пояснив, чому в селах громади вода є дорожчою, ніж у місті. Справа в тому, що села забезпечуються водою, яка закуповується комунальним підприємством “Світло” у Кілійського міжрайонного управління водного господарства, яке самостійно затверджує її вартість, та наприкінці 2021 року також значно підняло ціну.

Діючі тарифи на водопостачання з 1.09.2022 року:
– для населення (питна) – 29,38 грн.;
– для населення неочищена (технічна) – 7,60 грн.;
– для інших споживачів (технічна неочищена) – 5,10грн.;
– для інших споживачів (технічна очищена) – 15,10 грн.;
– для інших споживачів та підприємств (питна) – 42,00 грн.

Тарифи на централізоване водовідведення за 1 куб. м. (з ПДВ):
– для населення – 27,30 грн.;
– для інших споживачів та підприємств – 38,00 грн.

Політика