Каналізаційні стоки одного з підприємств столиці АТО Гагаузія Комрата (Молдова), яке займається виробництвом фруктових та овочевих соків, потрапляють у річку Ялпуг, повідомляє кореспондент «Топора».

Це відбувається вже протягом декількох днів у зв’язку з тим, що підприємство будо відключено від міської каналізаційної системи.

За словами примара Комрата Сергія Анастасова, декілька місяців тому вони виявили, що нові каналізаційні труби, які ще не були запущені, сповнені мулу. Представник місцевої компанії «Sucanal» (Водоканал) Віктор Панаітов підтвердив, що 6 вересня компанія була відключена від каналізаційної системи, оскільки у неї був незаконний витік промислових відходів у систему комунальної каналізації. «Через сміття, що надходить від них, каналізація засмічена, і тепер вода йде в річку Ялпуг», – пояснив Віктор Панаітов.

Примар Комрата стверджує, що такі дії обумовлені тим, що відповідно до закону, кожне підприємство повинно мати власні системи каналізації та очищення.

Водночас директор компанії Сергій Чимпоєш каже: «У нас є всі документи, що підтверджують, що ми подали заявку в «Sucanal» на контракт, у нас є дві системи очищення, і все гаразд. Ми перевірили з експертом і з’ясували, що всі каналізаційні системи в Комраті заповнені. Проблема виходить не від нас».

Читайте також: Болгарські генерали оцінили можливість повної деокупації України

За словами директора компанії, вони наполягатимуть на підписанні контракту на повторне підключення до централізованої каналізації, інакше будуть вимушені звернуться до суду на дії влади.

Підприємство, про яке йде мова

Зазначимо, що тим часом каналізаційні стоки продовжують потрапляти у річище Ялпуга, забруднюючи навколишнє середовище та басейн ріки, в який входить і озеро Ялпуг, що розташовано у межах Болградського та Ізмаїльського районів України.

Нагадаємо, що «Топор» неодноразово писав про забруднення ріки Ялпуг промисловими та побутовими відходами. Цю проблему у Комраті намагаються вирішити вже кілька років. За цей час було побудовано два каналізаційні колектори, але вони все ще не почали працювати.

Джерело: Gagauzinfo.MD

Політика