обрезка винограда

У Болграді планують провести традиційні свято «Трифон Зарізан», яке ще називають святом виноградарів.

Зберегти болгарські традиції запрошує Обласний центр болгарської культури в м. Болград.

«Шановні мешканці та гості міста Болград! Колектив Обласного центру болгарської культури в м. Болград та Асоціація болгар України запрошують вас на свято бессарабських традицій «Трифон Зарізан»», йдеться у повідомленні.

Захід заплановано на середу, 15 лютого 2023 року.

Расписание праздника
Расписание праздника, фото: скриншот

Нагадаємо, що День святого Трифона, або «Трифон Зарізан» – одне з найулюбленіших свят болгарського народу, яке відзначається 14 лютого. Трифон Зарізан вважається покровителем виноградарів, а свято пов’язане із початком сільськогосподарського року. Саме в цей день проводиться ритуальне обрізання виноградної лози,

Понад десять років тому Одеський обласний центр болгарської культури у місті Болград став ініціатором відродження старовинного свята. Співробітники Центру разом із працівниками культури почали щороку організовувати свято в одному із населених пунктів Болградського району. А вже 2019 року «Трифон Зарізан» став одним із чотирьох щорічних фестивалів, які регулярно проводилися у Болграді.

На жаль, спочатку COVID, а потім широкомасштабне вторгнення росії завадили проведенню фестивалю. Але в Болграді вірять у нашу Перемогу, сподіваються на продовження традицій та тримають культурний фронт.

Відновлення водотоку до Придунайських озер приносить користь місцевим громадам