Болградская ЦРБ

У Болградській центральній районній лікарні провели першу операцію з використанням  методу високочастотного зварювання живих тканин.

«Перша операція (з використанням новітнього обладнання – ред.) вже позаду, і вона перевершила всі наші очікування. І ми, і пацієнт змогли переконатися у переваги цього медобладнання вже на особистому досвіді», – розповів генеральний директор КНП «Болградська ЦРЛ», лікар-хірург Віктор Дішлі, повідомляє пресслужба Болградської міськради.

За словами керівника лікарні, у цього методу багато переваг. Це – безкровні, швидкі, зручні для хірурга та малотравматичні для пацієнта операції.

До того ж до мінімуму скорочується післяопераційна реабілітація. Якщо раніше після проведення операції на венах, пацієнт два тижні залишався прикутим до ліжка, а потім ще два місяці перебував на лікарняному на реабілітації, то зараз усі ці процеси скорочені в рази. Те саме стосується і операцій з видалення гемороїдальних вузлів.

Відзначимо, що нове сучасне медобладнання, розроблене та виготовлене Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, КНП «Болградська ЦРЛ» Болградської міськради придбало на початку цього року у рамках програми Національної служби здоров’я України.

Апарат для сварки живых тканей
Апарат для сварки живых тканей, фото: patonmed.com.ua

Новий апарат призначений для лікування гемороїдальних вузлів чи вен, оскільки, за словами медиків, майже кожен третій пацієнт Болградської ЦРЛ звертається саме з такими скаргами.

Додамо, що високочастотне зварювання живих тканин (ВЧ ЗЖТ) показало свою ефективність і успішно використовується в хірургічній практиці починаючи з 2002 року. За цей час освоєно понад 150 різних хірургічних методик. Щорічно за допомогою відповідних апаратів (електрокоагуляторів зварювальних високочастотних) проводиться в середньому 25-30 тисяч хірургічних операцій у таких областях, як загальна й абдомінальна хірургія, травматологія, пульмонологія, проктологія, урологія, мамологія, оториноларингологія, гінекологія, офтальмологія та ін.

Лікарня на півдні Одещини отримала допомогу від благодійників