Під час урочистої церемонії, яка відбулася в Білій залі Героїв України у Маріїнському палаці в Києві, президент України Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» уродженцю Болграда старшому лейтенанту Владиславу Бандарю, повідомляє кореспондент «Топора».

Згідно з інформацією офіційного інтернет-представництва президента України, під час повномасштабного російського вторгнення старший лейтенант Владислав Бандар забезпечував оборону на взводних опорних пунктах у районі мосту через річку Сіверський Донець біля населеного пункту Щастя на Луганщині.

У березні офіцер організував ефективну оборону позицій у районі Верхньоторецького, що неодноразово зупиняло спроби прориву і не дозволило противнику заволодіти позицією українських військ на найбільш небезпечному напрямі оборони. 18 березня, під час ворожого авіаційного та артилерійського обстрілу, Владислав Бандар зазнав вогнепального осколкового поранення та втратив праву руку. Однак навіть після поранення продовжував керувати обороною ротного опорного пункту, поки його не евакуював бойовий медик.

Президентський інтернет-ресурс також повідомляє, що офіцер має бойовий досвід в АТО й ООС, командирує парашутно-десантним батальйоном.

Додамо, що Владислав народився у місті Болград, закінчив Болградську школу №2.

Указом президента України №179/2022 від 26 березня 2022 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Владиславу Бандарю присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Наразі військовий проходить реабілітацію та готується до протезування. Він мріє повернутися до побратимів та продовжити боронити Україну.

Нагадаємо, що звання Героя України (посмертно) присвоєно уродженцю Болграда капітану Віктору Оцерклевичу.

Фото: president.gov.ua