Мобильная газотурбинная электростанция

Вчора Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало Уряду України мобільну газотурбінну електростанцію загальною потужністю 28 МВт.

Ця допомога дозволить Україні збільшити постачання електроенергії до житлових будинків, лікарень, шкіл, об’єктів критичної інфраструктури тощо, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

«Встановлення цієї турбіни стане першим практичним кроком з реалізації Стратегії Міністерства енергетики України щодо децентралізації енергосистеми та розбудови мереж малої генерації у нашій країні. Наразі ми зможемо забезпечити більш надійну генерацію, особливо для потреб критичної та соціальної інфраструктури, та убезпечити її, враховуючи можливі військові виклики та ризики», – сказав міністр енергетики України.

Додамо, що USAID вже доставило понад 1500 генераторів у 22 області України, і ще більше допомоги у дорозі. Ці генератори забезпечують електро- та теплопостачання шкіл, лікарень, центрів розміщення для внутрішньо переміщених осіб, підприємств централізованого теплопостачання та систем водопостачання за відключень електроенергії у результаті авіаударів росії.

Також USAID інвестувало близько 400 мільйонів доларів США в інфраструктуру теплопостачання України, щоб допомогти українцям пережити зиму. Ця допомога сприятиме ремонтам та обслуговуванню труб та іншого обладнання, необхідного для теплопостачання осель, лікарень, шкіл і підприємств по всій Україні.

Нагадаємо: В Україні планують побудувати мережу мініелектростанцій