Миниэлектростанция в Ирпене

В Ірпені відкрили першу в Україні газопоршневу електростанцію, яка стане резервним джерелом електроенергії для центральної котельні, що забезпечує теплом 70% мешканців міста.

Це перша подібна установка, яка стане початком створення системи розподіленої електрогенерації в Україні, повідомляє УНІАН.

Потужність електростанції – 1 МВт. Крім котельні, електроенергію від генератора зможуть отримувати три місцевих ліцеї, дитсадок, Ірпінська міська рада та Ірпінська державна податкова інспекція. Також розглядається можливість підключення до генератора трьох медичних закладів – міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1.

Відзначимо, що когенераційна установка надана Ірпінській громаді благодійним фондом з Австрії. Газопровід до установки проклали фахівці АТ «Київоблгаз».

Додамо, що мініелектростанція менш вразлива при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження.

В найближчих планах – встановити в Україні 100 газових генераторів, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти, такі як школи, лікарні, дитячі садочки. У березні схожу електростанцію планують запустити у Чернігові, потім у Сумській та Полтавській областях.

В Болграді йдуть роботи по будівництву амбулаторії