Украинский ледокол "Ноосфера"

Флагман українського науково-дослідного флоту – криголам “Ноосфера” – 17 листопада 2023 року вирушив з Кейптауна у Південно-Африканській Республіці в Антарктику. Це вже третій антарктичний сезон судна під прапором Україним.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Національного антарктичного наукового центру.

Ця експедиція “Ноосфери” є спільною українсько-польською і частково фінансованою Польською антарктичною програмою. Тож спочатку криголам вирушить до польської антарктичної станції “Арцтовський”, яка знаходиться на острові Кінг Джордж. Туди буде доправлено команду полярників та вантажі.

Після того судно піде до української станції “Академік Вернадський”. Туди також доставлять вантажі та сезонну експедицію. Більшість її учасників – це технічні фахівці, які мають завершити розпочату ще до повномасштабної війни модернізацію станції.

“Цього сезону в планах заміна системи водопостачання гарячої та холодної води, реконструкція причалу, завершення робіт з заземлення всіх будівель станції та низка інших невідкладних робіт”, – йдеться в повідомленні.

Очікується, що судно дістанеться Антарктики в першій декаді грудня цього року.

Українські порти на Дунаї за 10 місяців вдвічі збільшили обробку вантажів

Зазначається, що до нового антарктичного сезону було виконано багато робіт з технічного обслуговування та вдосконалення роботи криголама. Зокрема, проведено плановий ремонт і обслуговування суднових механізмів та систем у сухому доці, капітальний ремонт суднових енергетичних установок, а також модифіковано систему охолодження суднових енергетичних установок.

Крім цього, був встановлений кавітаційний паливний модуль українського виробництва.

Світ