подписание контракта

Мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) України з експортною спроможністю та інноваційним потенціалом можуть отримати 100 грантів до €10 000 кожен для відновлення, розвитку та стійкості у часи війни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Надання грантів відбуватиметься у межах ініціативи EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини.

“Від початку повномасштабної російської агресії ЄС і Німеччина спільно через програму EU4Business здійснили п’ять грантових конкурсів, в межах яких надали понад €5,5 млн для більше ніж 1100 українських ММСП. Для економіки України в часи війни надважливо підтримувати ММСП, щоб вони вистояли, щоб у подальшому поступово відновилися і розвивалися. Кожен підприємець важливий і кожне окремо взяте підприємство допомагає країні: забезпечує робочі місця, сплачує податки та підтримує економічну діяльність”, – зазначив Генрік Вітфельт, в/о керівника відділу “Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля” Представництва Європейського Союзу в Україні.

Міноборони почало співпрацю з Державною службою зайнятості

За словами заступниці міністра економіки України Надії Бігун, підтримка і стимулювання розвитку українського малого і середнього бізнесу є надзвичайно важливими під час війни. Адже саме активний бізнес тримає економіку і дозволяє забезпечувати оборонні потреби, які фінансуються за рахунок сплачених ним податків.

Подати заявку на отримання гранту можна тут – з 16 січня до 11 лютого 2024 року.

Взяти участь у конкурсі можуть ММСП, що працюють в сферах:
переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість);
креативних індустрій;
логістики та транспорту;
інші сектори з потенціалом експорту або створення інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги).

Політика