зерно

Зміни покликані спростити перевезення агропродукції через кордон.

Віцепрем’єр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик і міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський обговорили транспортування українських зернових через польську територію, повідомляє RMF24.

«Ми дійшли висновків, які, з одного боку, спростять транспортування через кордон, а з іншого боку, дадуть повне відчуття продовольчої безпеки в країні», – сказав міністр сільського господарства Польщі.

Він запевнив, що всі продукти, які перевозяться з України до Польщі, і надалі підлягатимуть дуже суворому фітосанітарному контролю, щоб польські харчові продукти, а також корми, були повністю захищені.

Румунія та Молдова побудують понтонний міст для транспортування українського зерна

Ковальчик також анонсував нові процедури для транзиту українського зерна через Польщу.

«Ми також хочемо запровадити гарантії, але без необхідності повного фітосанітарного контролю, для продуктів, які будуть перевозитися з України транзитом. Тут ми домовилися про два шляхи в залежності від виду транспорту», — зазначив міністр.

Так, у випадку залізничних перевезень перевізник буде зобов’язаний убезпечити, опломбувати вагони до моменту перевантаження. Перевірки здійснюватиме Національна податкова адміністрація. Також вимагатиметься “дуже чітке зазначення місця призначення” вантажу. Ковальчик додав, що аналогічні процедури застосують й до колісного транспорту.

Очікується, що нові рішення дозволять покращити прикордонне оформлення транзиту зерна.