Під час візиту в Варну

Співробітники Обласного центру болгарської культури в місті Болград привезли у місто Варну обрядове дійство «Трифон Зарізан».

«Народне свято «Трифон Зарізан», присвячене виноградарям, садівникам та виноробам, стало символом єдності болгар України та Болгарії, символом працьовитості, любові та бажання зберегти болгарський фольклор, віру в силу болгарського духу та національної пам’яті»,розповіли у Обласному центрі болгарської культури в м.Болграді.

У проведені заходу активну участь взяли  українці болгарського походження, які вчаться у болгарських вищих навчальних закладах, та вихідці з української Бессарабії, які вже багато років проживають в Болгарії.

Під час візиту в Варну

Співробітники Центру вдячні господарям, до яких вони завітали із обрядовим дійством, пану Йордану Радулову за допомогу в координації організаційних питань, Асоціації болгар в Україні на чолі з Антоном Кіссе за підтримку, Болградській гімназії ім. Г.С. Раковського за допомогу в забезпеченні болгарськими народними костюмами.

Відзначимо, що День святого Трифона або Трифона Зарізана відзначається 14 лютого та є одним з найулюбленіших та найяскравіших болгарських свят. У цей день виноградарі з давніх-давен проводять ритуальне обрізання виноградної лози, моляться за майбутній щедрий урожай.

Нагадаємо, що Одеський обласний центр болгарської культури у місті Болград під керівництвом Галини Іванової понад десять років тому став ініціатором відродження старовинного свята Трифон Зарізан.

Співробітники центру разом із працівниками культури почали щороку організовувати свято в одному із населених пунктів Болградського району. А у 2019 році у Болграді вперше відбувся фестиваль національних традицій «Трифон Зарізан». 

Цей фестиваль став одним із чотирьох щорічних фестивалів, які проводилися у Болграді до початку широкомасштабного вторгнення росії. Він відкривав фестивальний рік.

Економіка

Світ