Валерий Харет

Слюсар Одеського припортового заводу Валерій Харет став переможцем Чемпіонату України з судномодельного спорту.

«Перше місце та золоту медаль заводчанин виборов у складній боротьбі серед моделей секції «С» – масштабні моделі, точні технічні конструкції, та деталі кораблів»,повідомили на підприємстві.

Додамо, що Валерій Харет – член  Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України, майстер спорту України, неодноразовий призер Чемпіонатів світу, Європи, України з судномодельного спорту.

Створені його руками копії голландської яхти, броненосця, данської шхуни та французького фрегата є справді унікальними. Вони неодноразово ставали лауреатами та займали призові місця на численних змаганнях судномоделістів національного та міжнародного рівнів.

На Чемпіонаті Європи 2021 року, який проводиться в місті Рієка (Хорватія), виготовлена руками Валерія модель фрегата «LA VENUS» зразку 1782 року посіла почесне 3 місце.

модель фрегата LA VENUS
модель фрегата LA VENUS, фото из соцсетей

Восени цього року Валерій планує взяти участь у Чемпіонату світу, який відбудеться у місті Яблонець (Чехія). Підготовка до нього вже розпочалася. Модель фрегата доповнюється новими деталями, борти обшиваються міддю, виготовляється носова фігура корабля.

Відзначимо, що свої перемоги чоловік ставить на другий план та мріє про перемогу України.