Эвакуация больных

Громадян України на лікування приймають близько 30 країн-партнерів, серед яких: Польща, Німеччина, Норвегія, США, Латвія, Франція, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Литва, Фінляндія, Чехія, Ізраїль та інші.

В першу чергу на лікування до закордонних клінік відправляють дорослих та дітей з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, онкохворих пацієнтів та пацієнтів із захворюваннями, які потребують спеціалізованого лікування, повідомила заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. Адже через наслідки війни та руйнацію медичних закладів, надання медичної допомоги в Україні значно ускладнилося.

«Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам за можливість здійснювати медичну евакуацію постраждалих українців та направляти їх за кордон на спеціалізоване лікування та реабілітацію. Наразі вже близько 2 500 наших громадян евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи, з яких понад 1 000  це онкохворі діти», – відзначила чиновниця.

Вона також наголосила, що партнери беруть активну участь в евакуації постраждалих українців, надають оперативно медичну допомогу та супроводжують пацієнтів до лікарень.

Додамо, що всі евакуаційні рейси, організовані МОЗ у співпраці з Єврокомісією, з найгарячіших точок до більш безпечних регіонів України та направлення на лікування за кордон проводять абсолютно на безоплатній основі. Видатки за таке дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерів.

Російська армія здійснила майже 750 атак на медичні заклади України, – ООН

 

 

 

Політика