Крещение в Измаиле

Хрещення Господнє ізмаїльські «моржі» відзначили традиційним купанням у Дунаї, а прості місцеві жителі – пірнанням у купіль у храмі Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.

19 січня православні християни Ізмаїла відзначали одне з головних церковних свят – Хрещення Господнє або Йордан. З цієї нагоди у всіх храмах міста відбулися святкові служби та освячення води.

Крещение в Измаиле
Крещение в Измаиле, фото: Топор

Особливо багатолюдно цього дня було у Фортеці. Зранку у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі відбулося таїнство Великого освячення води. Після цього парафіяни занурилися у святе джерело, яке розташоване в купелі на території монастиря.

Крещение в Измаиле
Крещение в Измаиле, фото: Топор

У свою чергу, на стихійному міському пляжі зібралися досвідчені ізмаїльські «моржі», щоб традиційно зануритися у води Дунаю. Крім моржів тут можна було побачити спортсменів, а також «новачків», які цього року вперше зважилися приєднатися до традиції.

Крещение в Измаиле
Крещение в Измаиле, фото: Топор

Зазначимо, цього року на набережній не чергували співробітники Національної Гвардії України, медики і рятувальники також помічені не були. Був відсутній і пересувний пункт обігріву, де можна було б зігрітися гарячим чаєм.

Нагадаємо, що так званий «міський пляж» є несанкціонованим – купатися там в принципі заборонено через сильну течію і нерівне дно Дунаю. Тож була велика ймовірність того, що комусь може знадобитися допомога.

На щастя, цього дня обійшлося без пригод. Після купання ізмаїльчани веселилися, вітали один одного зі святим святом Водохреща, бажали міцного здоров’я та благополуччя.

Одеса боротиметься за право у 2030 році провести Всесвітню виставку