Фото после совместного заседания правительства Украины и Европейской комиссии

Сьогодні, 3 лютого, у Києві відбудеться 24-й саміт Україна – ЄС.

Це перша зустріч високого рівня після початку російської військової агресії та після того, як Україна отримала статус країни-кандидата на входження до ЄС, повідомляє Укрінформ.

У саміті візьме участь делегація Євросоюзу в складі якої президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, голова Євроради Шарль Мішель та 15 єврокомісарів.

«Очевидно, головний акцент цього саміту буде на допомозі Україні у безпековому компоненті. Про подальшу фінансову, військову, політичну, гуманітарну допомогу країні, яка протистоїть варвару, країні-окупанту, терористу і диктатурі»,вважає голова комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також повідомляється, що серед ключових тем обговорення під час саміту ЄС-Україна буде формула миру Президента Зеленського та шляхи її реалізації, поєднання дипломатичних зусиль для залучення широкої міжнародної підтримки для надання Україні гарантій безпеки.

Додамо, що вчора відбулося спільне засіданні членів Колегії Європейської комісії з Кабміном України під час якого обговорювалася підтримка України у боротьбі проти російської агресії, координація зусиль з відновлення України, продовження ключових реформ та наближення України до членства в Європейському Союзі.

Україна планує розвивати біоенергетику