Во время задержания

У результаті масштабної спецоперації у Харківській та Донецькій областях Служба безпеки України нейтралізувала розгалужену агентурну мережу фсб, до складу якої входило восьмеро місцевих жителів.

Ворожі агенти відстежували маршрути руху військових ешелонів та станції розвантаження озброєння ЗСУ, розвідували локації складів з боєприпасами, вогневих позицій, блокпостів та фортифікаційних споруд українських військ у прифронтових районах сходу України та на Дніпропетровщині, повідомляє пресслужба СБУ.

Також зрадники передавали окупантам координати стратегічно важливих мостів, фіксували результати російських ракетних ударів по Краматорську, Дружківці, Костянтинівці та населених пунктах Харківщини для коригування повторних повітряних атак.

Крім того, під час тимчасової окупації Ізюма і Балаклеї зловмисники підбирали кандидатів до складу місцевих окупаційних адміністрацій.

Повідомляється, що один з фігурантів використовував для прикриття статус помічника діючого народного депутата України та посвідчення журналіста.

Відзначимо, що контррозвідники СБУ поетапно задокументували злочинні дії російських агентів і затримали чотирьох учасників ворожої мережі, ще четверо злочинців перебувають на території країни-агресора.

Додамо, що за даними слідства, агентурна мережа була сформована двома кадровими співробітниками фсб до початку повномасштабного вторгнення. До її складу увійшов агент, який раніше був завербований почесним консулом рф у Харкові.

При обшуках вилучено докази ворожої діяльності, виявлено схрон зі зброєю.  Затриманим повідомили про підозру у державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану. Триває розслідування.

Україна вимагає зібрати Радбез ООН через Білорусь

 

Політика