Молдова

Про те, що росія веде проти Республіки Молдова «гібридну війну» з метою «повалення проєвропейської влади» в Кишиневі, заявив у понеділок міністр оборони Молдови Анатолій Носатий.

«Нині безпосередня військова небезпека для Республіки Молдова відсутня, але існують інші види ризиків, що впливають на її безпеку. Я говорю про гібридну війну. Вона проявляється через дезінформацію та фейкові новини, які створюють напруженість усередині нашого суспільства», – сказав керівник військового відомства Молдови в інтерв’ю інформаційному агентству France Presse, повідомляє Euronews.

Він зазначив, що росія, поширюючи дезінформацію, породжує напруженість усередині молдавського суспільства, намагається змінити політичний порядок, дестабілізувати та повалити державну владу.

Додамо, що останніми днями в Молдові пройшла низка антиурядових протестів.

У Молдові нагадали Росії про необхідність виведення її військ з Придністров’я

 

Світ

 • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
  Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

  Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

  За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

  “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

  Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

  Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

  У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

  За матеріалами: Корреспондент.net.