заседание парламента Болгарии

Депутати Національних зборів Болгарії не змогли обрати спікера. Після повторного голосування жоден із запропонованих кандидатів не набрав необхідної більшості, і депутати були змушені взяти перерву до ранку.

На ранішньому засіданні парламенту Болгарії, після виступів представників усіх присутніх парламентських груп, були запропоновані наступні кандидати на посаду голови парламенту:

  • ГЕРБ-СДС – Росен Желясков,
  • «Продовжуємо зміни» – Нікола Мінчев,
  • Болгарська соціалістична партія – Крістіан Вігенін,
  • «Відродження» – Петро Петрова.

Демократична Болгарія і партія “Болгарський схід” відмовилися висувати своїх представників на посаду голови парламенту.

Під час представлення кандидатів партія ГЕРБ-СДС наполягала на своєму праві як переможця позачергових парламентських виборів отримати крісло голови Народного зібрання. Але кандидатуру Розени Желяскової підтримали лише 103 депутати із 240 присутніх. Для обрання спікера потрібна проста більшість (понад 50%) присутніх депутатів. Желяскова підтримали ГЕРБ-СДС (67 голосів) і ДПС (36 голосів). Проти нього виступили «ПП» (52), «Відродження» (27) і ДБ (7).

На другому місці за кількістю голосів опинився кандидат від «ПП» Микола Мінчев. За нього, як і очікувалося, проголосували 74 народні депутати від ПП і ДБ. Слід відмітити, що під час обговорення кандидатур представники ДБ неодноразово уточнювали, що партія вирішила підтримати виключно представника ПП Миколу Мінчева.

Ні Крістіан Вігенін з БСП, ні Петр Петров з “Ввідродження” не змогли набрати необхідної кількості голосів. Їх підтримали по 27 парламентарів.

В результаті депутати взяли годинну перерву, після чого приступили до голосування по другому колу. До ранкових кандидатів після перерви додався представник Руху за права і свободи (ДПС) Йордан Цонев, за якого проголосувала лише партія, яка його висунула.

Читайте також: Парламентські партії Болгарії поскандали через російського посла

Повторне голосування по всімкандидатам не змінило співвідношення сил. Фактично вперше в історії болгарського парламентаризму болгарський парламент залишився без спікера після повторного голосування. В стінах Народного зібрання заговорили про Конституційну кризу та ймовірність нових позачергових виборів.

В результаті більшість депутатів Народних зборів Болгарії погодилися з пропозицією ГЕРБ-СДС зробити перерву до ранку.

Політика