Элеонора Митрофанова

Між партіями Болгарії, що перемогли на позачергових парламентських виборах, виникла суперечка через запрошення російського посла в Софії Митрофанової на перше урочисте засідання парламенту країни. Ряд партій зайняли радикальні позиції, але ГЕРБ-СДС, яка перемогла на виборах, тільки після паузи озвучила свою думку.

Як повідомляє БНР, категорично не погодилися із запрошенням російського посла в Болгарії Елеонори Митрофанової представники партії «Демократична Болгарія», які стверджували, що їй не місце у списку запрошених офіційних осіб на установче засідання Народного зібрання Болгарії 48-го скликання. Вони також додали, що мають намір внести в парламент проект рішення щодо надсилання Україні військово-технічної допомоги.

Позицію ДБ також підтримала партія екс-прем’єра Кирила Петкова «Продовжуємо зміни».

Проти ігнорування Митрофанової виступили Болгарська соціалістична партія (БСП) та радикальна проросійська «Відродження», які заявили, що такий крок посилить напруженість між країнами.

Блок Бойко Борисова ГЕРБ-СДС, який переміг на виборах, витримав паузу і лише через деякий час виступив проти присутності голови російської дипломатичної місії в Софії на першому засіданні парламенту.

Нагадаємо, у червні внаслідок шпигунського скандалу Болгарія вислала 70 російських дипломатів. У відповідь Митрофанова лякала владу Болгарії в розриві дипломатичних відносин, якщо ті не змінять рішення. Але в Софії не пішли на російський шантаж і залишили рішення чинним.