ЗАЕС окупована

В «Енергоатомі» заявили, що російські загарбники продовжують порушувати технічні вимоги експлуатація обладнання на Запорізькій АЕС.

«Зокрема, фейкове керівництво ЗАЕС наказало використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши, що при нагріванні саме це мастило починає інтенсивно пінитися. Це призводить до зниження тиску в системі й автоматичного відключення дизель-генераторів»,повідомила пресслужба ДП НАЕК «Енергоатом».

Президент компанії підкреслив, що «такі дії некомпетентного та нелегітимного «керівництва» ЗАЕС від росатома ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції», що «може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – дизель-генераторів, із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію».

У «Енергоатомі» наголошують, що це, разом зі спробами перевести енергоблоки Запорізької АЕС із безпечного «холодного» стану в «гарячий», є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України та збільшує ймовірність настання радіаційної аварії.

Болград може перетвориться на сміттєзвалище