река Чага

У Болградському районі Одеської області вирішуються організаційні питання щодо розчищення русла річки Чага, що протікає територією Арцизької громади, та наповнення озера Ялпуг.

Як повідомили у Болградській райдержадміністрації, на виконання розпорядження голови Одеської ОВА Максима Марченка про покращення екологічного стану забезпечення водопостачання та водовідведення на території Арцизької громади та з метою відведення зливових потоків із зони можливого підтоплення було запропоновано провести роботи з розчищення русла річки Чага починаючи з озера Сасик і до з’єднання русел річки Чага та річки Когильник.

Зазначені роботи потребують комплексного підходу, тому що річка Чага проходить територією чотирьох громад.

Для цього створять комісію, яка виявить проблемні дільниці у руслі зазначеної річки та надасть пропозиції щодо їх розчищення. Також розглядається питання наповнення озера Ялпуг як основного джерела питної води для мешканців міста Болград.

В озері Ялпуг підвищується рівень води

“В останні роки через посуху відбувається обмілення озера. У цей період рівень води буває набагато нижчим від необхідних показників. Це дуже погано впливає на екологічний стан та створює серйозні проблеми для постачання питної води мешканцям міста Болград та прилеглих сіл”, – зазначили у РВА.

Нагадаємо, вже протягом багатьох років річки Чага та Когильник, що протікають на території колишнього Арцизького району, поступово перетворюється на смердюче болото через посуху та людський фактор.