Ситуація з рівнем води в озері Ялпуг потрохи змінюється на краще.
За даними Ізмаїльського управління водного господарства зараз рівень води у водоймі становить 1,82 метра. Це на два сантиметри вище за рівень мертвого об’єму, але ще далеко від нормального підпірного рівня, який складає 2,8 метра.
Нагадаємо, що наприкінці листопада рівень води в Ялпузі та Кугурлуї впав до критичної відмітки 1,44 метра. Із-за катастрофічно низького рівня води у Дунаї, відсутності опадів не краще була ситуація і на інших придунайських озерах.
Але природа все ж таки прийшла на допомогу – на початку грудня минулого року на р. Дунай почав зростати рівень води, тож з метою наповнення придунайських озер були відкрити всі шлюзи. Більшість з них відкрити й зараз.
За цей час завдяки самопливному наповненню в Ялпуг потрапило 4,5 млн кубометрів дунайської води, а рівень води піднявся на 38 сантиметрів.
Покращилася ситуація майже на всіх придунайських озерах. Зараз рівень води у всіх водоймах, крім озера Китай, вище за рівень мертвого об’єму, але ще не досягнув нормального підпірного рівня.
Додамо, що варіанти покращення ситуації з наповненням водою озера Ялпуг вже не раз обговорювалися на різноманітних рівнях. Один зі шляхів – введення в дію насосної станції «Репіда».
На прохання Ізмаїльського управління водного господарства, Інститутом «Укрпівдендіпроводгосп» були виконані техніко-економічні розрахунки по заміні агрегатів НС «Репіда», повідомляє Болградська РВА.
«Прийняте рішення спільними зусиллями розробити робочий проєкт з нормалізації стану водосховища Ялпуг «Поліпшення гідрологічного стану та природоохоронні заходи на водосховищі Ялпуг».
Кошти на виготовлення проєкту будуть пропорційно виділені з бюджетів Саф’янівської, Ренійської, Криничненської та Болградської територіальних громад», – йдеться у повідомленні.
Відзначимо, що мова йде лише про виготовлення проєкту, що стосується втілення його у життя, то це потребує багатомільйонних вкладень.
Від початку повномасштабного вторгнення 7 820 українських бізнесів змінили регіон своєї реєстрації. Так, 27% від загальної кількості компаній виїхали з Києва. Також в топ по виїзду потрапили Дніпропетровщина та Донеччина – 11 та 8% відповідно.