Озеро Ялпуг

Ситуація з рівнем води в озері Ялпуг потрохи змінюється на краще.

За даними Ізмаїльського управління водного господарства  зараз рівень води у водоймі становить 1,82 метра. Це на два сантиметри вище за рівень мертвого об’єму, але ще далеко від нормального підпірного рівня, який складає 2,8 метра.

Нагадаємо, що наприкінці листопада рівень води в Ялпузі та Кугурлуї впав до критичної відмітки 1,44 метра. Із-за катастрофічно низького рівня води у Дунаї, відсутності опадів не краще була ситуація і на інших придунайських озерах.

Але природа все ж таки прийшла на допомогу – на початку грудня минулого року на р. Дунай почав зростати рівень води, тож з метою наповнення придунайських озер були відкрити всі шлюзи. Більшість з них відкрити й зараз.

За цей час завдяки самопливному наповненню в Ялпуг потрапило 4,5 млн кубометрів дунайської води, а рівень води піднявся на 38 сантиметрів.

Покращилася ситуація майже на всіх придунайських озерах. Зараз рівень води у всіх водоймах, крім озера Китай, вище за рівень мертвого об’єму, але ще не досягнув нормального підпірного рівня.

Додамо, що варіанти покращення ситуації з наповненням водою озера Ялпуг вже не раз обговорювалися на різноманітних рівнях. Один зі шляхів – введення в дію насосної станції «Репіда».

На прохання Ізмаїльського управління водного господарства, Інститутом «Укрпівдендіпроводгосп» були виконані техніко-економічні розрахунки по заміні агрегатів НС «Репіда», повідомляє Болградська РВА.

«Прийняте рішення спільними зусиллями розробити робочий проєкт з нормалізації стану водосховища Ялпуг «Поліпшення гідрологічного стану та природоохоронні заходи на водосховищі Ялпуг».

Кошти на виготовлення проєкту будуть пропорційно виділені з бюджетів Саф’янівської, Ренійської, Криничненської та Болградської територіальних громад», – йдеться у повідомленні.

Відзначимо, що мова йде лише про виготовлення проєкту, що стосується втілення його у життя, то це потребує багатомільйонних вкладень.

Рибалки з “української Венеції” просять розширення території для вилову риби