плита с надписями в Аккермане

Міністр культури Республіки Молдова Серджіу Продан запропонував допомогу своєї країни в евакуації культурних цінностей із Херсона, повідомляє NewsMaker.md.

Йдеться про закладні плити XV століття з Акерманської фортеці (Білгород-Дністровський) часу Штефана чол Маре, які зберігалися у Херсонському обласному краєзнавчому музеї.

«Немає потреби змагатися, хто краще збереже ці скарби, оскільки йдеться про евакуацію під час війни й про те, що безцінна світова спадщина може бути безповоротно втрачена через бомбардування або пограбування. Наш обов’язок – допомогти у збереженні спадщини та об’єднати зусилля у підтримці культури сусідньої країни», – написав Серджіу Продан.

Чиновник також зазначив, що підтримує зв’язок зі своїми українським та румунським колегами, які обговорюють можливість евакуації артефактів.

Також напередодні міністр культури Румунії Лучіан Ромашкану повідомив, що заставні плити з Білгород-Дністровської фортеці періоду правління Штефана чол Маре, які вважали викраденими російськими військами, виявили у Херсоні.

Нагадаємо, що раніше «Топор» повідомляв про те, що Російські окупаційні війська вивозять колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею періоду античного та середньовічного періодів.

Політика