Міжнародний Бессарабський економічний форум

330 учасників, презентація 110 проєктів, участь представників шістьох вищих навчальних закладів, дослідницьких інститутів та проєктних організацій, представників Болгарії та Румунії – це лише декілька цифр, які характеризують масштаб події, що відбулася у Болграді.

Місцева влада в колаборації з обласними колегами, Агенцією регіонального розвитку Одеської області, Агентством транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», поромною переправою «Орлівка – Ісакча», Укргазбанком та Укрексімбанком організувала та провела у Болграді Міжнародний Бессарабський економічний форум.

Протягом дні учасники заходу змогли обмінятися своїми планами та задумами під час роботи секцій: Сільське господарство, Туризм, Енергетика, Міжнародні та урядові грантові програми, Інфраструктура і логістика, Підприємництво, Соціальні проєкти, Промисловість та індустріальні парки, Екологія, ІТ-сфера.

Моменти форуму
Моменти форуму, фото: Топор

Учасники розповідали про вже втілені в життя проєкти та ділилися досвідом, а також презентували те, що знаходиться у стадії розробки.

Під час роботи форуму було підписано меморандуми про співпрацю між головами Болградської, Тарутинської, Городненської територіальних громад Болградського району, громадськими організаціями та Агентством транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай».

Відзначимо, що учасники заходу були єдині у високій оцінці організації форуму та висловили впевненість у тому, що більшість презентованих проєктів будуть втілені  у життя в рамках відновлення України.

Нагадаємо, що метою проведення Форуму було мотивування промислових та сільськогосподарських виробників, підприємців, органів місцевого самоврядування півдня Одеської області щодо участі у внутрішніх та міжнародних проєктах; залучення інвестицій в регіон для вирішення виробничих, інфраструктурних, соціальних завдань, створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів в умовах воєнного стану, зміцнення обороноздатності країни та безпеки громадян; розвиток регіону під час відновлення України.Моменти форуму

Додамо, що під час роботи економічного форуму пройшла виставка-ярмарок місцевих виробників крафтової продукції та сувенірів у традиціях гастрономічного фестивалю «Гергьовденски панаир – Смачний баранчик» та концертна програма артистів Центру культури та дозвілля Болградської міськради. Під час різноманітних заходів було зібрано понад 34 тисячі гривень для допомоги українським військовим.

У Болграді за півмільйона облаштують аудіовізуальний простір