Україна та Німеччина запускають спільний проєкт з оснащення об’єктів критичної інфраструктури відновлюваними джерелами енергії.
«У межах проєкту буде відібрано до 20 громад, у яких проведуть енергоаудит будівель критичної інфраструктури для подальшого оснащення відновлюваними джерелами енергії», – повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.
Проєкт «Відновлювані джерела енергії для стійкої України – R2U» для українських громад розрахований на 18 місяців, його вартість – близько 2 млн євро.
«Цим проєктом ми розширюємо нашу співпрацю з німецькими партнерами, орієнтовану на посилення стійкості української енергетичної системи шляхом децентралізації генерації та розподілу електричної енергії. Майбутнє – за децентралізованою системою, де споживачі зможуть самостійно виробляти, використовувати, ділитися, зберігати та контролювати чисту енергію без посередників.
Маємо докласти зусилля, аби відновити наші громади за допомогою відновлюваної зеленої енергетики, особливо звертаючи увагу на сільські регіони, вугільні та ті, що зазнали найбільших руйнувань від війни. Отриманий досвід використаємо для подальшого розширення масштабів, тиражування та створення аналогічних проєктів», – відзначили у Міненерго.
Додамо, що за підтримки Європейської Комісії в України реалізується проєкт з оснащення будівель критичної інфраструктури сонячними панелями. В його межах в Україну на першому етапі повинні надійти 5 700 сонячних панелей італійської компанії Enel по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Сонячні панелі будуть встановлені для потреб ключових громадських будівель та критичної інфраструктури, зокрема в українських лікарнях.
Уряд Румунії сьогодні, 2 вересня, схвалив законопроєкт, який дозволяє безоплатну передачу Україні системи протиповітряної оборони Patriot, і направив його на розгляд парламенту.
Станом на 11 вересня з початку 2024/25 МР Україна експортувала 8,187 млн тонн зернових і зернобобових культур. З них 894 тис. тонн відвантажили у вересні.