Новая ВЕС

В Україні продовжують розвивати екологічні чисту енергетику.

В одному з регіонів країни відкрили першу чергу нової вітроелектростанції. Планується, що надалі її загальна потужність буде збільшена до 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

«Попри війну українці продовжують робити масштабні проєкти у відновлюваній енергетиці. Це ще один внесок на шляху до енергонезалежності та декарбонізації економіки! У надскладних умовах, під час енерготерору росії»,наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, повідомило управління комунікації і зв’язків з громадськістю держагенції.

Відзначимо, що Україна має величезний потенціал для розвитку вітроенергетики. За інформацією експертів, за період 2018-2022 рр. в Україні було встановлено ВЕС загальною потужністю 1,3 ГВт.

Згідно з проєктом Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, передбачається збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел у  2 рази: з 14% у 2020 р. до 25% у 2030 році. Це потребує будівництва 9,2 ГВт нових потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, з них – 3,7 ГВт вітроелектростанцій.

Україна і Японія організують спільну конференцію щодо відновлення

 

 

Політика