сотрудник СБУ

Російські спецслужби завербували співробітника апарату Верховної Ради України для збору відомостей та спроби встановити підслуховуючі пристрої у стінах парламенту країни. Службі безпеки України вдалося викрити агента під час спецперевірки.

Як уточнили в українській спецслужбі, співробітник підрозділу Управління справами Апарату Верховної Ради України був завербований ФСБ під час поїздки на тимчасово окуповану територію Криму.

Агенту російської розвідки поставили завдання збирати та передавати відомості про іноземні делегації, які прибувають до парламенту України, а також зміст переговорів. Крім того, ФСБ попросила агента вивчити можливість встановити у стінах парламенту «жучки» для негласного збирання інформації. Всі зібрані відомості він мав передавати куратору закритим Telegram-каналом.

Читайте також: В Одеській області затримали медика – агента спецслужб РФ

Плани встановити прослуховування в українському парламенті не реалізувалися – співробітник апарату ВР України звільнився з роботи до повномасштабного вторгнення російських військ.

Але російський агент спробував влаштуватися на стратегічне підприємство у Житомирській області, що передбачало проходження спецперевірки. В цей момент агента було викрито і добровільно зізнався у факті вербування російськими спецслубами. За добровільне визнання громадян України звільнили від кримінальної відповідальності

Новини по темі: Російські війська готують провокацію на Запорізькій АЕС

Політика